Hogyan érheted el, hogy a vendégeid SOHA ne menjenek máshoz?
Ha egy vendéged 10.000 Ft-ot hagy nálad egy alkalommal, és havonta egyszer jön csak vissza, akkor évente 120.000 Ft-ot ér neked. De, ha elmegy egy másik szalonba, az 120.000 Ft veszteség évente!
Ez az ÚTMUTATÓ megmutatja, hogyan tartsd meg a vendégeidet és növeld a bevételed – lépésről lépésre!
Most AJÁNDÉK bónuszokkal: (érték: 17.000 Ft)
➕ 12 oldalas munkafüzet a saját rendszered kidolgozásához
➕ 2 féle nyomtatható klasszikus hűségkártya
➕ Kétoldalas nyomtatható pontgyűjtőkártya
➕ Ajándékkártya vendégek szerzéséhez (otthon nyomtatható)
➕ Pontgyűjtő vendégkarton (otthon nyomtatható)

A szépségipar nagyon versenyképes – valójában az egyik legnagyobb a világon. Biztos vagyok benne, hogy ismersz néhány vagy akár több szépségipari vállalkozót a környéken, ahol dolgozol. És azt is biztosan észrevetted, hogy a szépségápolásra szakosodott üzleteknek, szalonoknak még a kisvárosokban is versenyezniük kell a vendégekért. A versenytársak megelőzése nem lehetséges megfelelő énmárka felépítése nélkül. Jó, de mégis hogyan kezdj hozzá? A márkaépítési útmutató sorozatunk első része és megvalósítható eszközöket mutat be, hogy a márkád építésével a versenytársaid elé kerülhess.

Tehát hogyan versenyezhetsz a helyi vállalkozásokkal vagy a nagyobb, megalapozottabb szalonokkal? A kulcs az, hogy legyél kreatív és átgondolt, amikor a márkaépítésről van szó. Egy rossz döntés tönkreteheti üzleted jó hírnevét, de mi azért vagyunk itt, hogy megtanítsuk, hogyan lehetsz sikeres.
Minden kertelés nélkül, íme, amit minden szépségipari vállalkozónak meg kell tennie, hogy márkája releváns legyen!

A hét népszerű termékei
↓ Kattints a képre és mentsd el későbbre ezt a cikket! ↓
Énmárka és önmarketing
Mi is ez a két fogalom: Az énmárka az a – remélhetőleg kedvező – kép rólad, amelyet tudatos önmarketing munkával hozol létre. Az énmárka, ami segíteni fog az érvényesülésben, a versenyben, akkor lesz kedvező számodra, ha jól csinálod az önmarketingedet.
Rendben, akkor most posztold tele esztelenül a közösségi médiát magamutogató posztokkal? Tedd ki a kirakatba az egész életedet? Mond el mindenről és mindenkiről véleményedet? Ez lenne az énmárkaépítés?
Ennél sokkal szofisztikáltabb és tudatosabb megközelítésre lesz szükséged, ha egy valóban átütő szakmai jelenlétet szeretnél kiépíteni magadnak.
Azonosítsd a márkaszemélyiségedet: Ki vagyok én és mit szeretnék képviselni?
Látszólag egyszerű kérdések, mégis gyakran nehézséget okoz megfogalmazni pontosan. De még ha meg is tudod fogalmazni, mindig minden helyzetben ki tudsz érte állni?
Az énmárka felépítése az önismerettel kezdődik. Ha nem ismered a képességeidet, lehetőségeidet és személyiségedet, az önmarketing nehéz, fárasztó és eredménytelen lesz.
Most ülj le és vegyél elő egy papírt. Kezd el kialakítani a márka személyiségedet az alábbi kezdeti kérdések feltevésével:
E-könyvek és nyomtatványok szépségipari vállalkozóknak

- Mik az erősségeim? Miben vagyok jó? – Gyorsan végzem a munkámat. A legújabb technikákat használom.
- Milyen szakértelemmel rendelkezem? – Több egyedi képzéssel növeltem szakmai tudásomat. Szakmai versenyeken veszek részt. Sokéves tapasztalattal rendelkezem. A legújabb és legfejlettebb formulákat használom.
- Mi a sztorim? Miért csinálom? – Ebben tudom kifejezni magam. A kreativitás, a szépség iránti szenvedélyem vezet. Hiszek abban, hogy minden kis részlet számít.
- Mit adok az ügyfeleknek? – Egy elegáns élményt kínálok vagy laza kikapcsolódást. Divatos megjelenést vagy hatékony kezelést.
- Mi a küldetésem? – Egyedi, magas minőségű műkörmökkel segítsek az ügyfeleimnek abban, hogy kifejezhessék stílusukat és személyiségüket. A legújabb trendekkel és technikákkal támogassam vendégeim megjelenését. Minden vendégemnek kivételes és személyre szabott élmény nyújtsak.
- Milyen a stílusom? Modern? Retró? Klasszikus? Gondold át: Hogyan írnám le stílusomat és ideális üzletem környezetét?
- Mi az értékrendem? – A minőség: hiszem, hogy vendégeim megérdemlik a legjobbat, legyen szó a felhasznált anyagokról, az alkalmazott technikákról vagy a végeredmény minőségéről. Elkötelezett vagyok az innováció és a folyamatos tanulás mellett.
- Hogyan pozícionálod magam a többi versenytárs között? – Kiemelkedem a versenytársak közül azzal, hogy különleges figyelmet fordítok az ügyfelek igényeinek és elképzeléseinek pontos megértésére. Az állandó továbbképzésem és az új technikák, anyagok kutatása biztosítja, hogy ügyfeleim mindig hozzáférjenek a legújabb trendekhez és innovációkhoz.
- Hogyan különböztetem meg magamat másoktól? – Egyedi dizájnok. Minőségi anyagok és legújabb technikák használata. Rugalmasság és megbízhatóság.
- Mi érdekel leginkább? – Írj fel néhány különlegességet, például savas kezelés, esküvői smink.
- Hogyan jellemeznének engem a barátaim? Szórakoztató és nyitott? Támogató és gondoskodó? Pimasz és energikus?
Menj végig pontról pontra és írd le ezeket a válaszokat. Ha végig nézed a válaszaidat, láthatod, hogy ezek azok a pontok, amiket az önmarketinged során ki kell emelned. Ez a márkaépítési útmutató első lépése.
Add meg az embereknek, amit akarnak
Mire szakosodsz? Körömépítés, hajápolás, smink? Vagy mindegyikből egy kicsit?
Amikor vállalkozásod márkaépítéséről van szó, mérlegelned kell, hogy a vendégek mit várnak egy szépségápolási szolgáltatástól vagy terméktől. Mivel az ügyfeleid többsége valószínűleg nő (de jó piaci rés, ha csak férfiakra szakosodsz, mivel folyamatosan nő a szépségápolás iránti kereslet a férfiak körében), az üzenet, amelyet továbbítanod kell, legyen nőies és vonzó a megcélzott ügyfelek számára.
Például: a nők szeretik a bájt és eleganciát sugárzó termékeket, szolgáltatásokat. Azért jönnek hozzád, mert jól akarják érezni magukat, jól akarnak kinézni, bezsebelni az elismeréseket. Ha nem úgy állítod be vállalkozásod márkáját, hogy az vonzó legyen számukra, ahol jól érzik magukat és azt kapják, amit szeretnének, akkor nagy számú vásárlót veszíthetsz el.
Konkrét példa: A megkülönböztetés egyik módja, amit alkalmazhatsz, az, hogy teljesen egyedi és személyre szabott műköröm design szolgáltatást nyújtasz. Például, amikor egy vendég megjelenik nálad, nem csak egyszerűen kiválaszt egy színt vagy mintát egy katalógusból. Ehelyett, egy alapos konzultációt követően, amiben megismered az ő stílusát, preferenciáit, és azon alkalmakat, amelyekre a körmeit tervezi, együtt dolgoztok ki egy teljesen egyedi design-t, ami tükrözi az ő egyéniségét és tökéletesen illeszkedik az általa kívánt megjelenéshez.
Ezért olyan fontos és szükséges a márkaépítés. Szépségápolásban dolgozó szakemberként biztosan szeretnéd megadni az embereknek azt, amit akarnak, és megmutatni nekik, amit szeretnének látni. Egy szépségápolási üzletet, amely tele van bájjal, eleganciával és szórakozással!
Beszéljünk röviden a logóról, a márkád képviselőjéről
A márkád logója elengedhetetlen. Ez az, ami megkülönböztet mindenki mástól. Ennek egyedinek kell lennie, meg kell ragadnia üzleted és üzeneted lényegét, és persze jól kell kinéznie! Erősen javaslom, hogy logódban és márkajelzésedben használj script (kézírást utánzó) betűtípust (például Amsterdam, Summer Rose vagy Archane). Míg a script betűtípusoknak nincs értelme más iparágakban, például a biztosítási területeken, a szépségiparban teljesen logikusak!
A script betűtípusok szépen folynak, kellemes hangulatot kölcsönöznek, és eredendően nőiesek. Ezek a betűtípusok eleganciát kölcsönöznek.
Mi a helyzet a márkádban használt színekkel? Gyakran látjuk a rózsaszín és a lila árnyalatait használni, mert ezek nőiességet közvetítenek. Néha zöldet is használnak, amikor a márka a természetes termékeket részesíti előnyben. Ez egy bölcs választás, mivel a vásárlók képesek lesznek a színt minden természetes dologhoz társítani.
A logók azért nagyszerűek, mert segítenek egy pillanat alatt új ügyfeleket vonzani. Az üzleted küldetésnyilatkozatát és a márka személyiségét azonnal közvetíti. Ha helyesen csinálod, vonzóvá tesz a célpiacod számára. Ennek a márkádat jelentő anyagnak szerepelnie kell névjegykártyádon, weboldaladon, pólódon, közösségi média fiókjaid profilképében – mindenhol! [Ha szeretnél egyedi logót készíttetni magadnak, amit akár az üzletedben akár a közösségi posztjaidban használhatsz, akkor tudunk segíteni Neked. Katt ide a megoldásért ≫]
A logókat közösségi média felületen megosztott képeknél is használhatod, mert segít megelőzni az illetéktelen felhasználást (Egyszer talán eljutunk oda, hogy mindenki a saját munkájával büszkélkedik, de ez még várat magára. Addig is, a logó vízjelként történő használata egyszerű megoldás a védelemre. De egyben jó promó is.).
Tehát, ha olyan logót szeretnél, amely kiemelkedik a versenytársaid közül, először fel kell tenned a kérdést magadnak: mit kínálok az ügyfeleimnek? Az öregedésgátló termékek, szolgáltatások segítenek visszafordítani a ráncok és finom vonalak jeleit? Vagy talán sminkes vagy, aki arra összpontosít, hogy a menyasszonyokat felkészítse a különleges napjukon?
Bármit is csinálsz, olyan logó mellett dönts, amely ezt kommunikálja. Tedd emlékezetessé és vonzóvá a női önbecsülés érzését. A kiélezett verseny mellett valóban ki kell tűnni, ezért ne félj más lenni.
Itt van 52 hírlevél szépségipari marketingről és vállalkozásfejlesztésről, amely már több mint 100 szalon sikeréhez járult hozzá!

Csatlakozz ahhoz a 142 szépségipari szakemberhez, akik hetente olvassák a hírlevelemet.
Heti tippek és trükkök:
✓ Könnyen megvalósítható marketingötletek és vállalkozásfejlesztési tanácsok.
✓ Ingyenes letöltések: Nyomtatható sablonok és eszközök, amelyeket azonnal használhatsz.
✓ Exkluzív kedvezmények: Egyedi ajánlatok és akciók csak a feliratkozóknak.
Iratkozz fel most, és tedd a szalonod sikerét garantálttá – stressz nélkül, hatékonyan!
(Csak akkor iratkozz fel a hírlevélre, ha valóban szeretnél változtatni, különben haszontalan lesz számodra!)
Összefoglalás
A márkaépítési útmutató első lépése csupán a márkaszemélyiséged azonosítása. Ugyanakkor elengedhetetlen része, mert erre épül majd az önmarketing tevékenységed. Az énmárka építés következő lépése, hogy hol és hogyan fogod kommunikálni. Cikksorozatunk következő részéből ezt is megtudhatod.
Márkaépítésről szóló cikksorozatunk egyes részeit itt olvashatod:
- Hogyan építs énmárkát? Márkaépítési útmutató szépségipari vállalkozóknak I.
- Hogyan kommunikáld az énmárkát? Márkaépítési útmutató szépségipari vállalkozóknak II.
- Építkezés, szorgalom, következetesség. Márkaépítési útmutató szépségipari vállalkozóknak III.

A szerzőről
Garadnay Sándor
Szépségszalon vállalkozó, hirdetéskezelő, támogatási tanácsadó, tartalomgyártó, webfejlesztő és elkötelezett kisgyermekes apuka vagyok. A Szalontuning.hu weboldalon keresztül, személyes stílust kölcsönözve osztok meg tartalmakat szépségipari vállalkozók számára, üzletük forgalmának-, árbevételének- és vendégkörének növelése érdekében. A tartalmakon keresztül mutatom meg a fejlődési lehetőségeket és a személyes márkaépítés jelentőségét, hogy bármely szépségipari szakember megtalálja a növekedéshez szükséges utat és ünnepelje vállalkozása sikerét. Kérdezni szeretnél? Kérdésekre a Facebook oldalon tudok válaszolni. Ha személyesen szeretnél kérdezni, az info@szalontuning.hu címen tudsz időpontot kérni.