Pedikűrös vállalkozás indítása: vállalkozási formák és a bejegyzés lépései

Kezedben a pedikűrös szakképesítő bizonyítvány, hogyan tovább? A pedikűrös vállalkozás indítása és felépítése számos fontos és kihagyhatatlan lépésen keresztül valósul meg. El kell döntened, hogy alkalmazott szeretnél lenni vagy vállalkozó. Fel kell mérned az anyagi lehetőségeidet, a szakmai- és vállalkozói tapasztalatodat. Tisztába kell lenned a piac- és a versenytársak működésével kapcsolatban és természetesen a vendégek igényeit is ismerned kell.

Nincs időd elolvasni? Hallgasd meg főzés, takarítás vagy utazás közben!
(A cikk szövegének gépi felolvasása)

Pedikűrös vállalkozás indítása: vállalkozási formák és a bejegyzés lépései

Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy milyen lépések szükségesek egy pedikűrös vállalkozás indításához. Az üzleti terv készítésével, versenytársak SWOT elemzésével korábbi cikkeinkben már foglalkoztunk, ezekre most nem térünk ki.

Vágjunk is bele! Az első kérdés: alkalmazott vagy vállalkozó leszek?

↓ Kattints a képre és mentsd el későbbre ezt a cikket! ↓

Alkalmazott vs. vállalkozó leszek

Jelentős különbség van a két vállalkozási forma között, ezért tisztáznod kell magadban, hogy melyik irányba indulsz el. Idővel megpróbálhatod a másik működési formát is, de új alapokra kell helyezni ilyenkor mindent. A váltásban sokat segít az addigi tapasztalat. Nézzük meg, hogy milyen előnyök és hátrányok jellemzik az egyes működési formákat.

Egyedi weboldal szépségipari vállalkozóknak
Egyedi weboldal szépségipari vállalkozóknak

Vállalkozói forma

Az egyéni vállalkozói forma a teljes szabadsággal egyenértékű. Ez azonban azt is jelenti, hogy mindenben Neked kell döntened és vállalnod a felelősséget.

Előnyök: Te osztod be az idődet, te szűröd a vendégeidet, nincs elszámolási
kötelezettséged, nincs főnököd, saját munkaterületedet, üzletedet te alakítod ki kedved szerint, nincs növekedési korlátod.

Hátrányok: Egyedül kell vendégkört építened, nincs biztos fix jövedelem, ha nem dolgozol nincs
bevételed, a működési költségeidet ki kell gazdálkodnod, befektetés szükséges az elején (eszközök, marketing, ha egyedül csinálod üzlethelyiség stb.).

Alkalmazotti munkavállalás

Alkalmazotti munkavállalás biztonságosabb körülményeket biztosít, ha az erőteljes piaci versenyt tekintjük. Nem Neked kell a versenytársak elemzésével foglalkoznod, nem Neked kell az árképzési stratégiát kidolgoznod.

Előnyök: Biztos fix fizetés, betegszabadság, fizetett szabadság, biztosított eszközök és
marketing, nem igényel jelentős befektetést.

Hátrányok: Más rendelkezik az időddel, nem szűrheted a vendégkörödet, elszámolási
kötelezettséged van, nem rugalmas a munkaidő, nincs személyes szabadság, nem mindig kedvedre való az időbeosztás és a munkaidő.

Cikkünkben a vállalkozói formát vesszük górcső alá, mert bonyolultabb az elindítása, mint alkalmazotti munkaviszonyt létesíteni.

Vállalkozástámogató hírlevél szépségápolási szakembereknek

Ha soha nem küzdesz ügyfélszerzési problémákkal, a naplód mindig tele van foglalásokkal, minden nap új vendégek keresnek fel, a vendégeid mindig elégedettek és folyamatosan ajánlanak másoknak, minden marketing kampányod sikeres, és nincs szükséged új marketing stratégiákra; ha a szépségipari vállalkozásod minden hónapban rekordbevételt hoz, minden szolgáltatásod tökéletesen sikerül, soha nincs szükséged extra támogatásra vagy új ötletekre, üzleted minden szempontból tökéletesen működik, és nincs szükséged további inspirációra vagy tanácsra, akkor ez a hírlevél nem neked szól.

De ha úgy érzed, hogy még többet is kihozhatsz a vállalkozásodból, és szívesen fogadnád a szakértői tippeket és trükköket, akkor csatlakozz a folyamatosan bővülő Szalontuning közösséghez, ahol a siker nem marad elérhetetlen álom. Iratkozz fel ingyenes hírlevelünkre, és legyél részese a naprakész, hatékony tippeknek, amelyekkel könnyedén magad mögött hagyhatod a versenytársaidat.

Vállalkozni fogok!

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. A jelenlegi szabályozások lehetővé teszik, hogy többféle vállalkozási formában indíthass pedikűrös vállalkozást. Ezek között jelentős különbségek vannak, ezért alaposan meg kell fontolnod, hogy melyiket választod. Mivel mindenkinek más és más pénzügyi háttere van, mi azt javasoljuk, hogy keress meg egy adótanácsadót, és vele beszéljétek át, hogy a speciálisan rád vonatkozó körülmények alapján, melyik formát érdemes választanod.

Az első lépés tehát, hogy egyedül vagy tanácsadó segítségével, el kell döntened, hogy milyen formában akarsz vállalkozni. Arról is határoznod kell, hogy alanyi adómentes vagy pedig áfás leszel-e. Íme a választható vállalkozási formák:

  1. Lehetsz egyéni vállalkozó
    a) KATÁs
    b) Átalányadózó
  2. Alapíthatsz Kft-t
    a) ÁFAkörös
    b) Alanyi Adó Mentes (évi 12 millió forint bevételig)

Ha eldöntötted, akkor meg kell bíznod egy könyvelőt, aki segít folyamatosan eleget tenni az adatszolgáltatási és fizetési kötelezettségeidnek.

A megfelelő adózási forma megtalálása sok mindentől függ, pl. mekkorák lesznek a vállalkozói költségeid, kiknek kívánsz értékesíteni, főállásban vagy másodfoglalkozásúként (másodállás) vállalkozol-e.

E-könyvek és nyomtatványok szépségipari vállalkozóknak

Szépségipari vállalkozás indítása - 6 részes eBook sorozat

1 | Pedikűrös vállalkozás indítása egyéni vállalkozóként

Az egyéni vállalkozói munkavégzés a legáltalánosabb vállalkozási forma, és nem csak pedikűrösöknél, hanem az teljes szépségipari szektorban nagy népszerűségnek örvend. Ahhoz, hogy Te is ilyen formában tudj saját vállalkozást indítani, meg kell felelni néhány feltételnek.

Mikor lehetsz egyéni vállalkozó?

Az alábbi feltételeknek teljesülnie kell ahhoz, hogy egyéni vállalkozó lehess:

  • Rendelkezned kell magyarországi lakóhellyel magyar állampolgárként, vagy külföldi állampolgárként
    tartózkodási engedéllyel.
  • Nem vagy kiskorú vagy cselekvőképességet érintő gondnokság alatt álló.
  • Nem ítéltek el szándékos bűncselekmény miatt jogerősen egy évet meghaladó, végrehajtandó
    szabadságvesztésre (amíg ez alól nem mentesülsz).
  • Nem vagy egyéni cég tagja, vagy gazdasági társaság korlátlanul felelős tagja.
  • Nincs más működő egyéni vállalkozásod: egyidejűleg egyetlen egyéni vállalkozói jogviszonyod
    lehet.
  • Ha végzettséget/szakképesítést igényel a tevékenységi köröd, akkor rendelkezel ezen végzettséggel

Előnyei: egyszerű alapítás, viszonylag kevés jogi kötöttség, kisebb alapítási és fenntartási költségek,
mozgékony és könnyen változtatható forma, a teljes ellenőrzés a vállalkozó kezében van.

Hátrányai: Korlátlan felelősség – azaz magánvagyonoddal felelsz bármilyen tartozás esetén, alacsony
hitelképesség, kisebb növekedési lehetőség.

A | Hogyan lehetsz KATÁs egyéni vállalkozó

Lássuk először a KATÁS vállalkozás előnyeit és a hátrányait:

Előnyei:

  • nagyon egyszerű kiváltani a vállalkozói engedélyt
  • kedvező havi adózás
  • nem kell külön céges bankszámlát nyitni

Hátrányai:

  • csak magánszemélyeknek adhatsz számlát
  • csak főállásúként végezhető
  • hosszútávon 1 év KATA vállalkozás csak fél év munkaviszonynak számít a nyugdíj szempontjából
  • nincs költségelszámolás
  • hitelkérelem esetén nem előnyös
  • kevés juttatás CSED, GYED esetén
  • éves bevételi határ 12 millió Ft szemben az átalányadózók 27 millió Ft-jával

Most nézzük, hogy hogyan lehetsz KATÁs egyéni vállalkozó. Fontos tudni, hogy a vállalkozás elindítása a hónap elején a leggazdaságosabb, ugyanis, ha elindult egy vállalkozás, a KATA adózás azonnal, már a törthónapra is, teljes összeggel kötelezővé válik (gyors regisztrációs folyamat).

A regisztráció lépései:

  1. A vállalkozás indítása során lépj be az Ügyfélkapuba (ha nincs, bármelyik kormányablakban vagy okmányirodában létrehozhatsz egyet költségmentesen, vagy elektronikusan 2016. január 1-jét követően kiállított érvényes állandó személyazonosító igazolvány birtokában.
  2. A belépést követően keresd meg a Webes Ügysegédet.
  3. Válaszd ki benne az „Egyéni vállalkozás” című menüpontot.
  4. Ezután az egyéni vállalkozás tevékenységi köreinek és székhelyének bejelentése következik.

A bejelentés kezdeményezhető személyesen a NAV ügyfélszolgálatán is, azonban postai úton keresztül az ügy nem intézhető.

Budapesti Sminkiskola Halloween sminkworkshop

Minden KATA adózású egyéni vállalkozásnak kell, hogy legyen hivatalos székhelye. Ez lehet saját tulajdonú lakás, üzlethelyiség stb. vagy bérelt ingatlan is. Ha a székhely bejelentése bérelt helyiség, vagy olyan ingatlanban történik, amelyre valakinek haszonélvezeti joga van bejegyezve, akkor a tulajdonos és/vagy a haszonélvező írásos székhelyhasználati beleegyezése is szükséges. Ha egy ingatlanra családi otthonteremtési kedvezményt (CSOK) igényeltél, csak bizonyos megkötésekkel lehet ott a székhelyed.

Az egyéni vállalkozás tevékenységi körei megtekinthetőek az Önálló Vállalkozók Tevékenységi Jegyzékében (ÖVTJ). Minden tevékenységi körnek van hozzárendelt kódja.

Add meg a főtevékenységet (ami után a legtöbb számlát állítod ki) és a melléktevékenységeket (olyan más szolgáltatások, részfeladatok, amire szintén számlát állíthatsz ki). Ha még nem tudod pontosan, milyen tevékenységekre fog kiterjedni a vállalkozás és a KATA adózás, érdemes kevesebbet beírnod, mert a beállítások a Webes Ügysegéden keresztül a későbbiekben is módosíthatóak lesznek.

A regisztrációs folyamat végén, ha megkaptad a NAV visszaigazolását, 5 napos határidővel jelentkezned kell a helyi iparkamaránál is, a Magyar Kereskedelmi- és Iparkamara honlapján keresztül. Szükséges hozzá:

  • a NAV által megadott vállalkozói adószám
  • a vállalkozás kapcsolattartó- és űrlapkitöltő adatai (automatikusan töltődik)
  • a székhely és az a bankszámlaszám, amiről a kamarai díjat (évi 5.000 Ft) utaljuk.

A kész regisztrációs lapot ki kell nyomtatnod és el kell postáznod a megadott címre.

A KATA adózás mellett a vállalkozó további kötelezettsége, hogy a kereskedelmi tevékenységét jelentenie kell annál az önkormányzatnál, ahova a vállalkozás székhelye tartozik. A szükséges dokumentumok letölthetőek az önkormányzat honlapjáról, kitöltve visszaküldhetjük azokat elektronikus vagy papírformátumban is. Ez a HIPA vagyis a helyi iparűzési adó befizetése miatt fontos, ezt félévente kell majd fizetned és összege az éves forgalmad maximum 2%-a.

Számlázóprogramra is szükséged lesz. Ezek már össze vannak kötve a NAV-al. Billingo, Nav online, Számlázz.hu. Alacsony havidíjas szolgáltatás, milliószor kényelmesebb, mint kézzel írt számlákat egyenként bepötyögni 4 napon belül a NAV rendszerébe – ami kötelező, hanem valamelyik fent említett online számlázóval dolgozol.

Szükséges lesz egy jó könyvelő: A KATÁ-s vállalkozónak nem feltétlenül van szüksége minden hónapban könyvelőre (mi azért nagyon ajánljuk), viszont legalább az éves bevallásnál mindenképpen vedd igénybe a munkáját.

Szolgáltatások szépségipari szakembereknek - Szalontuning
Szolgáltatások szépségipari szakembereknek - Szalontuning
B | Hogyan lehetsz általányadózó egyéni vállalkozó

Most is nézzük először az előnyeit és hátrányait:

Előnyei:

  • bárkinek adhatsz számlát nem csak magánszemélyeknek
  • éves bevételi határ az éves minimálbér tízszerese, 2023-ban 27 millió 840 ezer Ft
  • hosszútávon nyugdíjszámításnál teljesértékű a munkával töltött évek száma
  • szja mentes éves keret
  • lehet mellette munkaviszonyod

Hátrányai:

  • a vállalkozó felelőssége teljeskörű, ami azt jelenti, hogy az esetleges adósságok a magánszemély vagyonát terhelik.
  • befizetendő járulékok összege havi szinten magasabb

Nézzük, hogyan történik a pedikűrös vállalkozás indítása általányadózó vállalkozóként:

  1. Egyéni vállalkozás indításához szükséged lesz egy személyes Ügyfélkapura. Ha nincs még ilyened, regisztrálnod kell, amit e-személyi vagy arcképes azonosítás segítségével online is megtehetsz (lásd fentebb), vagy időpontot kell foglalnod a kormányablakba/okmányirodába.
  2. Egyéni vállalkozásod nyilvántartásba vételét elektronikusan intézheted a Webes Ügysegéden keresztül (vagy személyesen a NAV bármelyik ügyfélszolgálatán). A nyilvántartásba vétel díj- és illetékmentes.
  3. A folyamat során meg kell adnod személyes adataidat, vállalkozásod székhelyét (székhelyed – ami az adminisztratív központod és telephelyed – ám a munkavégzés konkrét helye, nem kell, hogy a székhelyed legyen) illetve a fő- és melléktevékenységeket ÖVTJ alapján.
  4. Ezt követően az adózási adatok következnek: itt igényelhetsz alanyi adómentességet, közösségi adószámot (külföldi számlázás esetére). Meg kell adnod azt is, hogy az egyéni vállalkozás másodállásban történik, vagy heti 36 órát meghaladóan, főállásként. (az adózás miatt nagyon fontos)


A NAV – az azonosításra alkalmas nyilvántartási szám megállapításával egyidejűleg – nyilvántartásba vesz, és a nyilvántartásba bejegyzett adatokat a Webes Ügysegéden elérhetővé teszi számodra (vagy
személyes ügyintézés esetén átadja), ekkor keletkezik a vállalkozói adószámod is. A nyilvántartásba
vétel napján megkezdheted egyéni vállalkozói tevékenységedet
.

A vállalkozás alapításától számított 5 munkanapon belül regisztrálni kell a székhely szerinti illetékes kereskedelmi és iparkamaránál. Ne felejtsd el befizetni a kamarai hozzájárulás éves összegét sem: ha csak a Magyar Kereskedelmi- és Iparkamarához tartozol, ez 5.000 Ft évente.

A vállalkozás nyilvántartásba vételét követő 15 napon belül be kell jelentkezni az iparűzési adó alá a
helyileg illetékes önkormányzatnál. Ez a HIPA és az éves bevételednek a maximum 2%-a.

Vállalkozói (pénzforgalmi) bankszámlát egyéni vállalkozásként csak abban az esetben kötelező
nyitnod, ha ÁFAkörbe kerülsz
, erre az ÁFAkörbe kerülést követően 15 napod van.

Mindenkinek, aki számlaadásra kötelezett, adatot kell szolgáltatnia a NAV felé. Ezért nagyon fontos,
hogy a jogszabályoknak megfelelő számlázóprogramot használj, amely automatikusan megoldja ezt.

A Számlázz.hu vagy a Billingo-val nem kell párhuzamosan több eszközt kezelned a számlázással összefüggő dokumentációra, és számos további lehetőséged van arra, hogy automatizált működésmódot alakíts ki pénzügyi és adminisztrációs folyamataidban.

Megnéztük az eddigiekben, hogy a pedikűrös vállalkozás indítása során hogyan lehetsz egyéni vállalkozó. A következőkben bemutatjuk, hogy Kft formában hogyan nyújthatsz szépségipari szolgáltatásokat.

Szolgáltatások szépségipari szakembereknek - Szalontuning
Szolgáltatások szépségipari szakembereknek - Szalontuning

2 | Pedikűrös vállalkozás indítása egyszemélyes Kft.-vel

Mikor hozhatsz létre egyszemélyes Kft.-t?

Egy egyszemélyes Kft. olyan korlátolt felelősségű társaság, amelynek csak egyetlen tagja van. Ez a tag egyben a vállalkozás tulajdonosa és döntéshozója. Létrejötte és működése jogszabályi keretek között történik, melyek megteremtik a vállalkozás működésének biztonságát és stabilitását.

Előnyök:

  • Korlátolt felelősség.
  • Kedvezőbb tőkebevonási lehetőség.
  • Nagyobb fejlődési, növekedési lehetőség.
  • A tag felelőssége korlátozott a társaságért, ami azt jelenti, hogy az esetleges
    adósságok nem terhelik a magánszemély vagyonát.

Hátrányok:

  • Az alapítás költségesebb, bonyolultabb.
  • Egyes esetekben a Kft. adózási szabályai nem olyan kedvezőek, mint más vállalkozási formáké.
  • A fenntartás költségesebb.
  • Bonyolultabb szervezet, az adminisztratív kötelezettségek jelentősek lehetnek.
  • Kettős könyvvitel.
Hogyan hozhatsz létre egyszemélyes Kft.-t

Szükséges dokumentumok:

  • Alapító okirat
  • Cégbírósági bejegyzési kérelem
  • Bankszámlakivonat az alaptőke befizetéséről
  • Székhelyszolgáltatói szerződés (amennyiben a vállalkozás nem a saját címeden működik)
  • Ügyvezető aláírási címpéldánya
  • Egyéb specifikus engedélyek, amelyek a vállalkozás tevékenységi körétől függnek.

Alaptőke biztosítása: A minimum szükséges alaptőke jelenleg 3 millió forint.

Alapító okirat elkészítése: Ez az okirat tartalmazza a vállalkozás alapvető adatait, tevékenységeit és a tag(ok) jogait, kötelességeit. Az alapító okiratot (társasági szerződés, alapító okirat, alapszabály) ügyvéddel kell ellenjegyeztetni, a cég tisztségviselőinek nyilatkozniuk kell a tisztség vállalásáról, a cég
képviseletére jogosultak a képviselet módját és aláírásukat ügyvéd előtt hitelesített Aláírási
címpéldányon közlik.

Cégbírósági bejegyzés: A társaságot be kell jegyeztetni a cégbíróságon. Ezt követően a cég
hivatalosan is létrejön.

A fent összegyűjtött dokumentumokat be kell nyújtani a székhely szerint illetékes Cégbírósághoz a Cégbírósági bejegyzési kérelem mellékleteként, mellékelve a bejegyzési illetéket, illetve a közzétételről szóló díjat. Az adatok hiánytalansága és érvényessége esetén a Cégbíróság a céget nyilvántartásba veszi, és kiadja a Cégjegyzéket.

Egyéb engedélyek és bejelentések: Az alapítást követően bizonyos tevékenységekhez további engedélyek szükségesek (pl. kereskedelmi engedély).

Amire még mindenképpen szükséged lesz az induláshoz, bármilyen vállalkozási/adózási formát választanál:

  • Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) – szakember írja (jogi)
  • Házirend – megírhatod
  • Adatkezelési tájékoztató (GDPR nyilatkozat) – szakember írja (jogi)

Egy pedikűrös vállalkozás indítása a hivatalos jogi tevékenység létrehozásával megkezdődött. Természetesen, ahhoz, hogy vendégeket is tudj fogadni, még sok teendő van. Az üzlethelyiséget – amennyiben sajátot terveztél – meg kell találni és fel kell szerelni. Itt nem csak a munkavégzéshez szükséges eszközök és gépek beszerzéséről van szó, hanem további jogi szabályozásoknak is meg kell felelned. Ilyen a munkavédelem, tűzvédelem, ÁNTSZ előírások stb.

Budapesti Sminkiskola Halloween sminkworkshop

Ha ezzel is kész vagy, akkor megkezdődhet a marketing tevékenység, amivel elkezded hirdetni, népszerűsíteni az üzletedet és szolgáltatásaidat. Ha gyorsan szeretnél fejlődni és gyorsan szeretnél vendégkört kiépíteni, akkor több típusú marketing tevékenységet is igénybe kell venned:

  • Közösségi média profilok létrehozása (javasoljuk, hogy különüljön el a személyes és a szakmai profil). Nem kell minden közösségi felületen jelen lenned eleinte, indulásnak elegendő a Facebook és Instagram. Később – ha van rá erőforrás és idő – meg lehet próbálni a többi platformot is.
  • A saját honlap egy nagyon jó népszerűsítő eszköz. Minden fontos információt megjeleníthetsz az oldalakon, a bemutatkozástól kezdve, az elért eredményeiden keresztül a szolgáltatásaid és áraid publikálásáig. Nagyon fontos, hogy minden elérhetőséged ott legyen! Nem elég csak a telefonszám, mert sokan vannak, akik nem szeretnek idegeneket felhívni. Legyen email címed, telefonszámod, pontos cím, ahol dolgozol, legyen kint a közösségi chat elérhetőségek és persze minden közösségi oldalad címe is.
    Ha nincs lehetőséged többszázezer forintért készíttetni honlapot, a Szalontuning.hu oldalain már egy kezelés áráért is lehet saját weboldalad, ahol minden elérhetőséged, szolgáltatásod és áraid is megjelennek. Ezt az oldalt megosztva a közösségi médiában, könnyen és egyszerűen növelheted hitelességedet, a professzionális megjelenéssel az ügyfélkörödet.
  • Szükséged lesz különféle nyomtatványokra is, mint a névjegykártya, hűségkártya, ajánlókártya stb. Ha nem értesz a képszerkesztéshez vagy szeretnéd ezek tervezését és elkészítését másra bízni, a Szalontuning.hu nyomtatványok készítésében is tud Neked segíteni.
  • Habár egy pedikűrös vállalkozás indítása sok költséggel jár, érdemes már az első perctől online időpontfoglaló rendszert használni. Egy ilyen rendszer rengeteg munkát spórol meg neked, mivel automatikusan fogadja a foglalásokat, átszervezéseket és lemondásokat. A használata kizárja a vendégek ütközését, napi 24 órában működik (tapasztalataink szerint a foglalások 20 %-a éjszaka történik, mert ekkor érnek rá a gyermekes szülők). De, ami a legfontosabb, hogy első perctől kezdve statisztikai adatokat gyűjt Neked a foglalások alakulásáról, a szolgáltatások népszerűségéről és bevételeid alakulásáról. Ezek olyan adatok, amelyek nélkül nem fogsz tudni jó árképzést kialakítani az induló üzletedben. Ha szeretnél egy egyszerűen használható, de minden fontos funkciót tartalmazó foglaló rendszert 2.400 Ft/havi költséggel, a Szalontuning.hu ebben is tud segíteni Neked.
Reservio Online időpontfoglaló rendszer már 2399 Ft/hó-tól
Reservio Online időpontfoglaló rendszer már 2399 Ft/hó-tól

Összefoglalás

Egy pedikűrös vállalkozás indítása nem egyszerű folyamat, de cikkünkben minden lényegi elemét bemutattuk. A vállalkozási forma kiválasztás mindent megelőz és alapos átgondolást kíván. A vállalkozás regisztrációja, bár első olvasás bizonyára bonyolultnak tűnik, egy jól bejáratott folyamat. Ha segítségre van szükséged egy adótanácsadó vagy egy könyvelő segíteni tud ebben.

A vállalkozásod bejegyzését követően sok teendőd lesz, hiszen fel kell építened azügyfélkörödet és a márkádat. A Szalontuning.hu oldalain folyamatosan találsz olyan cikkeket, tippeket és tanácsokat, amelyek segítségedre lesznek bárhol is tartasz a folyamatban. Olyan témakörökben találsz írásokat, mint:

További, személyre szabott segítséget is nyújtunk Ügyfélmágnes megoldásokkal, a napi működéshez elengedhetetlen eszközökkel: weboldal készítés, nyomtatványok késztése, időpontfoglaló rendszer regisztráció.

Ha tudni akarod, hogy hogyan lesz több vendéged rövidesen, akkor kövess minket Facebook-on
Regio játék - Minden nap gyereknap!
Sizeer - Cipők, ruhák és kiegészítők
Zooplus - Állateledel & állatfelszerelés webáruház szuper árakkal
Yogabazaar - A legnagyobb jóga webáruház, online jógabolt
Mannavita - Az egészség legyen veled
Hairburst - Sampon & balzsam a hosszabb és egészségesebb hajért
Herbatica - Hagyományos szibériai gyógyászat
Küld el egy ismerősödnek: